Gmina | Liczba mieszkańców | Liczba wyborców | Obwodów |
Budzyń | 8 470 | 6 551 | 5 |
-
Geografia
-
Wybory do rady gminy
-
Wyniki głosowania do rady
-
Wyniki wyborów do rady
-
Wybory Wójta
-
Wyniki głos. i wyb. Wójta
-
Do pobrania
Zbiorcze informacje o obwodach | ||||
Obwód nr | Adres | Typ obwodu | Przystosowany dla niepełnosprawnych | Granice obwodu |
1 | Szkoła Podstawowa im. T. Kotarbińskiego, os. Wierzbowe Nr 7, Budzyń | Powszechny | Nie | Budzyń: ul. Akacjowa, ul. Chodzieska, ul. Dębowa, ul. Kolonowa, ul. Leona Napiecka, ul. Leśna, ul. Marszałka Piłsudskiego, ul. Ogrodowa, os. Cechowe, os. Słoneczne, os. Wierzbowe, os. Zielone, ul. Parkowa, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Przemysłowa, ul. Strażacka, ul. Wielkopolska |
2 | Gimnazjum, ul. Rogozińska 52, Budzyń | Powszechny | Tak | Budzyń: ul. Bugaje, ul. Cicha, ul. Czereśniowa, ul. Dworcowa, ul. Gumowa, ul. Ks. Struka, ul. Lipowa, ul. Margonińska, os. Kwiatowe, os. Piaski, ul. Rogozińska, ul. Rynkowa, ul. Sadowa, ul. Wągrowiecka, ul. Wiśniowa, ul. Wł.Łokietka, ul. Wybudowanie |
3 | Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wł. Łokietka Nr 31, Budzyń | Powszechny | Tak | Wsie: Brzekiniec, Dziewoklucz, Kąkolewice, Nowe Brzeźno, Ostrówki, Podstolice |
4 | Budynek byłej Szkoły Podstawowej, Nr 28, Sokołowo Budzyńskie | Powszechny | Nie | Wsie: Bukowiec, Nowa Wieś Wyszyńska, Popielno, Sokołowo Budzyńskie |
5 | Wiejski Dom Kultury, Nr 23, Wyszyny | Powszechny | Nie | Wsie: Grabówka, Niewiemko, Prosna, Wyszynki, Wyszyny |
Zbiorcze informacje o okręgach | |||||
Okręg | Granice | Liczba | |||
mandatów | wyborców | zarejestrowanych list | kandydatów ze wszystkich list | ||
Nr 1 | Budzyń: ulice: Akacjowa, Chodzieska, Dębowa, Klonowa, Leona Napiecka, Leśna, Marszałka Piłsudskiego, Ogrodowa, Parkowa, Powstańców Wielkopolskich, Przemysłowa, Strażacka, Wielkopolska; osiedla: Cechowe, Słoneczne, Wierzbowe, Zielone | 3 | 1 465 | 4 | 6 |
Nr 2 | Budzyń: ulice: Bugaje, Cicha, Czereśniowa, Dworcowa, Gumowa, Księdza Struka, Lipowa, Margonińska, Rogozińska, Rynkowa, Sadowa, Wągrowiecka, Wiśniowa, Władysława Łokietka, Wybudowanie; osiedla: Kwiatowe, Piaski | 4 | 1 908 | 7 | 11 |
Nr 3 | Dziewoklucz | 1 | 337 | 2 | 2 |
Nr 4 | Nowe Brzeźno, Brzekiniec | 1 | 363 | 2 | 2 |
Nr 5 | Kąkolewice, Ostrówki, Podstolice | 1 | 576 | 2 | 2 |
Nr 6 | Bukowiec, Nowa Wieś Wyszyńska | 1 | 334 | 2 | 2 |
Nr 7 | Sokołowo Budzyńskie, Popielno | 1 | 419 | 2 | 2 |
Nr 8 | Niewiemko, Wyszynki, Wyszyny | 2 | 730 | 4 | 5 |
Nr 9 | Grabówka, Prosna | 1 | 419 | 2 | 2 |
Podsumowanie | 15 | 6 551 | 27 | 34 | |
Zbiorcze informacje o listach kandydatów |
Nr listy | Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) | Skrócona nazwa komitetu | Liczba kandydatów w okręgu nr. | Ogółem kandydatów | ||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
1 | KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ | KOMITET WYBORCZY SLD | 1 | 2 | 1 | 1 | 5 | |||||
4 | KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP | KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 7 | ||
16 | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | KWW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 3 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 15 |
17 | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA MUCHY | KWW MATEUSZA MUCHY | 1 | 1 | ||||||||
18 | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWEŁ BRYCHCZYŃSKI | KWW PAWEŁ BRYCHCZYŃSKI | 1 | 1 | ||||||||
19 | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIUSZ CHROŁ | KWW MARIUSZ CHROŁ | 1 | 1 | ||||||||
20 | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA RAKOCZY | KWW ANDRZEJA RAKOCZY | 1 | 1 | ||||||||
21 | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA MARIANA BRYNIARSKIEGO | KWW BOGUMIŁA MARIANA BRYNIARSKIEGO | 1 | 1 | ||||||||
22 | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGDANA PIOTRA | KWW BOGDANA PIOTRA | 1 | 1 | ||||||||
23 | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTA GOŚCIŃSKA | KWW DANUTA GOŚCIŃSKA | 1 | 1 |
Wyniki głosowania w okręgach | |||||||||
Okręg | Liczba | Frekwencja | Liczba głosów ważnych | % głosów ważnych | Fakt głosowania | ||||
uprawnionych | kart wydanych | głosów oddanych | |||||||
Nr 1 | 1 465 | 758 | 757 | 51.67% | 727 | 96.04% | Tak | ||
Nr 2 | 1 908 | 931 | 931 | 48.79% | 903 | 96.99% | Tak | ||
Nr 3 | 337 | 97 | 97 | 28.78% | 97 | 100.00% | Tak | ||
Nr 4 | 363 | 195 | 195 | 53.72% | 189 | 96.92% | Tak | ||
Nr 5 | 576 | 188 | 188 | 32.64% | 179 | 95.21% | Tak | ||
Nr 6 | 334 | 136 | 136 | 40.72% | 133 | 97.79% | Tak | ||
Nr 7 | 419 | 167 | 167 | 39.86% | 167 | 100.00% | Tak | ||
Nr 8 | 730 | 335 | 335 | 45.89% | 324 | 96.72% | Tak | ||
Nr 9 | 419 | 136 | 136 | 32.46% | 131 | 96.32% | Tak | ||
Podsumowanie | 6 551 | 2 943 | 2 942 | 44.91% | 2 850 | 96.87% | |||
Wyniki głosowania na kandydatów do rady | |||||||
Okręg wyborczy nr | Nr listy | Nr na liście | Nazwisko i Imiona | Nazwa komitetu | Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata | % głosów ważnych | Mandat |
1 | 1 | 1 | Chroł Mariusz | KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ | 146 | 20,08% | Nie |
1 | 4 | 1 | Mikołajewicz Marek | KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP | 106 | 14,58% | Nie |
1 | 16 | 1 | Łasecki Bogdan Franciszek | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 296 | 40,72% | Tak |
1 | 16 | 2 | Binert Sławomir | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 220 | 30,26% | Tak |
1 | 16 | 3 | Dajczak Jarosław Tomasz | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 196 | 26,96% | Nie |
1 | 18 | 1 | Brychczyński Paweł | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWEŁ BRYCHCZYŃSKI | 340 | 46,77% | Tak |
2 | 1 | 1 | Niedbalski Szymon Andrzej | KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ | 144 | 15,95% | Nie |
2 | 1 | 2 | Tomczyk Tadeusz | KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ | 134 | 14,84% | Nie |
2 | 4 | 1 | Ajchsztet Mariusz Tomasz | KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP | 224 | 24,81% | Nie |
2 | 16 | 1 | Nowicki Zenon | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 403 | 44,63% | Tak |
2 | 16 | 2 | Kasperczak Józef | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 308 | 34,11% | Tak |
2 | 16 | 3 | Cabel Marian Tadeusz | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 183 | 20,27% | Nie |
2 | 16 | 4 | Bedyński Marian | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 242 | 26,80% | Tak |
2 | 19 | 1 | Buszkiewicz Kinga Danuta | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIUSZ CHROŁ | 234 | 25,91% | Tak |
2 | 20 | 1 | Rakoczy Andrzej Stanisław | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA RAKOCZY | 133 | 14,73% | Nie |
2 | 21 | 1 | Bryniarski Bogumił Marian | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGUMIŁA MARIANA BRYNIARSKIEGO | 187 | 20,71% | Nie |
2 | 23 | 1 | Gościńska Danuta | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DANUTA GOŚCIŃSKA | 112 | 12,40% | Nie |
3 | 4 | 1 | Kempiński Rafał | KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP | 33 | 34,02% | Nie |
3 | 16 | 1 | Cembrowicz Kazimierz | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 64 | 65,98% | Tak |
4 | 1 | 1 | Koszny Jerzy Jan | KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ | 64 | 33,86% | Nie |
4 | 16 | 1 | Depta Józef Paweł | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 125 | 66,14% | Tak |
5 | 4 | 1 | Ograbek Krystian Kamil | KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP | 78 | 43,58% | Nie |
5 | 16 | 1 | Dumke Zbigniew Stanisław | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 101 | 56,42% | Tak |
6 | 4 | 1 | Hereć Iwona Maria | KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP | 41 | 30,83% | Nie |
6 | 16 | 1 | Pasch Wacław Maksymilian | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 92 | 69,17% | Tak |
7 | 4 | 1 | Jankowska Irena | KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP | 64 | 38,32% | Nie |
7 | 16 | 1 | Jenczyk Izabela Anna | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 103 | 61,68% | Tak |
8 | 4 | 1 | Struzik Honorata Anna | KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP | 129 | 39,81% | Tak |
8 | 16 | 1 | Grochowalski Tadeusz Stanisław | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 107 | 33,02% | Tak |
8 | 16 | 2 | Kin Krzysztof Piotr | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 89 | 27,47% | Nie |
8 | 17 | 1 | Mucha Mateusz | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZA MUCHY | 99 | 30,56% | Nie |
8 | 22 | 1 | Piotr Bogdan | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGDANA PIOTRA | 86 | 26,54% | Nie |
9 | 1 | 1 | Polcyn Alfred Stanisław | KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ | 49 | 37,40% | Nie |
9 | 16 | 1 | Szejner Wojciech Józef | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | 82 | 62,60% | Tak |
Rada Gminy Budzyń - wyniki wyborów | |||||||
Okręg wyborczy nr | Nr listy | Numer na liście | Dane kandydata | Głosów ważnych oddanych na kandydata | |||
Nazwisko i imiona | Wiek | Liczba | % (w skali okręgu wyborczego) | ||||
1 | 16 | 1 | Łasecki Bogdan Franciszek | 63 | 296 | 40.72% | |
1 | 16 | 2 | Binert Sławomir | 36 | 220 | 30.26% | |
1 | 18 | 1 | Brychczyński Paweł | 36 | 340 | 46.77% | |
2 | 16 | 1 | Nowicki Zenon | 64 | 403 | 44.63% | |
2 | 16 | 2 | Kasperczak Józef | 61 | 308 | 34.11% | |
2 | 16 | 4 | Bedyński Marian | 61 | 242 | 26.80% | |
2 | 19 | 1 | Buszkiewicz Kinga Danuta | 49 | 234 | 25.91% | |
3 | 16 | 1 | Cembrowicz Kazimierz | 58 | 64 | 65.98% | |
4 | 16 | 1 | Depta Józef Paweł | 47 | 125 | 66.14% | |
5 | 16 | 1 | Dumke Zbigniew Stanisław | 52 | 101 | 56.42% | |
6 | 16 | 1 | Pasch Wacław Maksymilian | 58 | 92 | 69.17% | |
7 | 16 | 1 | Jenczyk Izabela Anna | 30 | 103 | 61.68% | |
8 | 4 | 1 | Struzik Honorata Anna | 28 | 129 | 39.81% | |
8 | 16 | 1 | Grochowalski Tadeusz Stanisław | 70 | 107 | 33.02% | |
9 | 16 | 1 | Szejner Wojciech Józef | 54 | 82 | 62.60% |
Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd | |||||||
L.p. | Nazwisko i Imiona | Wiek | Wykształcenie | Nazwa komitetu | Miejsce zamieszkania, przynależność i poparcie | Treść oświadczenia lustracyjnego*) | |
1 | Sokołowski Marcin | 51 | wyższe | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO-LUDOWE | Budzyń, nie należy do partii politycznej | ||
*) Treść oświadczeń lustracyjnych podano na podstawie obwieszczenia terytorialnej komisji wyborczej |
Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd | ||||||||
L.p. | Nazwisko i Imiona | Wiek | Wykształcenie | Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie | Głosy za | Głosy przeciw | % głosów | Wybrany |
1 | Sokołowski Marcin | 51 | wyższe | Budzyń, nie należy do partii politycznej | 2771 | 136 | 95.32% | Tak |
Zbiorcze informacje o obwodach | |||||||||
Obwód nr | Adres | Typ obwodu | Liczba | Frekwencja | głosów ważnych | % głosów ważnych | |||
uprawnionych | kart wydanych | głosów oddanych | |||||||
1 | Szkoła Podstawowa im. T. Kotarbińskiego, os. Wierzbowe Nr 7, Budzyń | Powszechny | 1465 | 758 | 757 | 51,67% | 753 | 99,47% | |
2 | Gimnazjum, ul. Rogozińska 52, Budzyń | Powszechny | 1908 | 931 | 930 | 48,74% | 917 | 98,60% | |
3 | Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wł. Łokietka Nr 31, Budzyń | Powszechny | 1276 | 480 | 480 | 37,62% | 473 | 98,54% | |
4 | Budynek byłej Szkoły Podstawowej, Nr 28, Sokołowo Budzyńskie | Powszechny | 753 | 303 | 303 | 40,24% | 299 | 98,68% | |
5 | Wiejski Dom Kultury, Nr 23, Wyszyny | Powszechny | 1149 | 471 | 471 | 40,99% | 465 | 98,73% | |
Ogółem | 6551 | 2943 | 2941 | 44,89% | 2907 | 98,84% |
Brak plików